Projekt EconTech – soutěže společných týmů studentů ČVUT a VŠE

Související stránky

Nápad spojit vědomosti studentů ekonomických fakult se studenty technického směru se zrodil ve spolupráci Rozvojového a poradenského centra VŠE a Kariérního centra ČVUT. Smíšené týmy studentů obou škol se utváří pomocí webového portálu k jednotlivým soutěžím vypsaným partnery projektu. Soutěže z reálného prostředí a na reálná témata dovolují studentům nahlédnout do zákulisí velkých firem, vytěžit nové zkušenosti, vyhrát zajímavé ceny, ale přináší také možnost na sebe upozornit.

Partneři projektu, mezi něž patří úspěšné organizace jako Ahold, ČKD, ČSOB, Danone nebo Hewlett-Packard, mají za úkol připravit soutěže vhodné jak pro studenty VŠE, tak pro ty z řad ČVUT. Kombinování ekonomických a technických vědomostí není náhoda, po celém světě vznikají podobnými studentskými synergiemi zajímavé a velmi podnětné počiny, přičemž mnohé z nich se podařilo úspěšně aplikovat v praxi. Chcete zažít podobný úspěch? Neváhejte a hledejte více informací na www.econtech.cz. Informace o projektech jsou zde rozděleny do čtyř skupin, soutěže vyhlášené (studenti se již mohou registrovat, tvořit týmy a připravovat se na práci na daném tématu), plánované (informace o projektech, jež se rozběhnou v brzké době, o termínech, požadavcích a cenách), probíhající (informace o právě probíhajících soutěžích, kde již studenti ve firmách pracují) a archiv již skončených projektů a jejich vítězů.

Pokud se na internet podíváte právě nyní, dozvíte se, že v současné době se lze hlásit do projektu pod záštitou Hewlett-Packard s názvem „Marketingová a technická analýza srovnání operačních systémů HP-UX versus AIX na trhu“. Registrovat se můžete až do 16.10.2009, poté následuje dvojice soutěží vypsaná společností ČSOB. První s názvem „Zlepšení metodologie a návrh technického řešení pro regresní testování v ČSOB“, druhá s názvem “Decision structure of ICT“. Přihlašování do obou soutěží začíná shodně 12.10.2009. Týden na to startují registrace do projektu společnosti ČKD Holding na téma „Kompresorové soustrojí – posouzení ziskovosti a přidané hodnoty jednotlivých modulů v zařízení“. Do konce roku si to pak budete moci ještě rozdat v soutěži organizované pod hlavičkou společnosti Danone s názvem „Trust“.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto zajímavém projektu, podívejte se na www.econtech.cz a využijte možnost nastartovat svou kariéru!

V současné době jsou vyhlášeny nebo se připravují následující soutěže, které souvisejí s informačními a komunikačními technologiemi: